DAB+ rádio Sangean DDR-36 BT, FM, červená
Kód: C1273041
Výrobce: Sangean
Dostupnost: k dodání 2 - 5 dnů
Cena: 3 638,- Kč s DPH
Popis
Digitální rozhlasové vysílání (Digital Audio Broadcasting) nabízí podobně jako digitální televize DVB-T vyšší kvalitu příjmu při menších nárocích na kapacitu vysílačů. V jednom multiplexu lze vysílat několik stanic a dalších podpůrných informací jako jsou radiotext (DLP) a obrázky (Slideshow). U nás takto vysílá (souběžně s FM) zatím několik stanic. Jejich signál je šířen vysílači v Praze (Žižkovský vysílač výkon 20 kW), Českých Budějovicích, Plzni, na Milešovce, Trutnově. Nově se připravuje vysílání v Liberci, Ústí nad Labem, Zlíně a Olomouci. Přechod z FM na DAB nastane pravděpodobně kolem roku 2025. V ČR se DAB+ aktuálně vysílá ve dvou frekvenčních pásmech, a to L-Band (1452 - 1492 MHz) a III-Band (174 - 230 MHz). V nabídce Conrad.cz jsou standardně digitální rádia s přijímačem v III pásmu, ale nyní nově i L-pásmu. Více se dočtete např. na stránce www.digitalradiodab.cz.
Vybavení
- Digitální rádio (DAB+/DAB) a FM rádio s RDS
Paměť na 20 předvoleb (10x DAB, 10x FM)
Bezdrátové přehrávání hudby ze smartphonů a tabletů přes Bluetooth®
Ruční/automatické ladění
2 časy buzení rádiem nebo zvukovým signálem
USB nabíječka pro nabíjení např. smartphonů
Audio vstup pro připojení externích hudebních přehrávačů, např. MP3 přehrávačů
Vlastnosti
- Displej
- Dobře čitelný LCD displej s nastavitelným podsvícením
- Zvukové efekty: normální, Jazz, Rock, Classic, Pop a zprávy
- Nastavení výšek a basů
- Nastavení data a času přes DAB a FM (RDS-CT)
- Funkce Sleep Timer
- Funkce krátkého spánku
- Funkce opakovaného buzení
- Stereo reproduktory.
Rozsah dodávky
- Napájení
- Dálkové ovládání.
| Technické parametry | |
| Rozměry | (š x v x h) 276 x 93 x 220 mm |
| Barva | červená |
| Rozměr, hloubka | 220 mm |
| Vnější výška | 93 mm |
| Vnější šířka | 276 mm |
| Vlastnosti Hi-Fi zařízení | funkce alarmu |
| Funkce (Hi-Fi) | AUX |
| Vstupní rozhraní (počítač/multimedia) | anténa (75 Ω) · audio, stereo (jack 3,5 mm) · Bluetooth |
| Výstupní rozhraní (počítač/multimedia) | audio, stereo (jack 3,5 mm) · na sluchátka (jack 3,5 mm) |
| Typ napájecího zdroje | síťový zdroj (součástí balení) |
| Napájení | 230 V |
| Bezdrátové napájení | Ne |
| Paměť vysílače | 20 |
| Radio tuner | DAB+ · FM |
| Hmotnost | 1.5 kg |
| Kategorie produktu | stolní rádio |
